متاریدینگ و تهدید منتقدان!

تهدید یکی از منتقدین متاریدینگ:

حجت الاسلام افشاری (استاد دانشگاه) به خاطر انتقاداتی که در وبلاگ شخصی خود به متاریدینگ داشته‌اند از طرف آقای فراهانی تهدید به شکایت شده‌اند

اصل مطلب انتقادی ایشان و پیامک‌های تهدید به نقل ازایشان در وبلاگ مهاجر بدین شرح است:

سخنی در مورد متاریدینگ

با سلام

دوستانی در این مدتی که بنده دسترسی به اینترنت نداشتم مطالبی رو به عنوان نقد به حرفهای بنده در مورد متاریدینگ نوشته اند که باید سر فرصت در این یکی دو روزه همراه با مطالب این دوست عزیز در وبلاگ بگذارم ولیکن دوست عزیزی با عنوان سید برای بنده در قسمت نظر دهی سئوالاتی رو مطرح کردند که بنده جواب ایشون رو در این پست می نویسم چون اگر جواب رو در اون قسمت می گذاشتم شاید مشخص نبود.
متن نوشته دوست عزیزم «سید»

سلام

بزرگوار ای کاش مطالب کلاس متا ریدینگ و تمریناتش را بطور کامل در وبلاگ قرار می دادید تا بهتر بشود در مورد آن تصمیم گیری نمود چراکه بجز موسسه بهداشت معنوی و سایت متا ریدنگ در هیچ کجا در مورد جزئیات گفته شده در کلاس متا ریدینگ چیزی مطرح نشده است لذا برداشت از متا ریدینگ را دشوار نموده شما که در کلاس شرکت نموده اید جزئیات را بطور کامل بنویسید و آیا واقعا حفظ قرآن در زمان کوتاه ممکن است تا بسیاری از جوانان از راه به در نشوند در هر صورت نظر شما به عنوان تحصیل کرده حوزه و دانشگاه خیلی معتبرتر از نظرات شرکت کنندگان عادیست خداوند به شما اجر دهد.

جواب بنده به این دوست عزیزم

من هم سلام می کنم خدمت این دوست عزیزم

در مورد بحث متاریدینگ هم دوست عزیزی با عنوان طلبه برای بنده مطالبی رو نوشته اند که متن صحبت های ایشون رو به طور کامل می گذارم ولی در مورد صحبت ها و سئوالاتی که شما دوست عزیز بیان داشته اید من مختصر نکاتی رو عرض کنم .

بنده اولین بار در موسسه دارالحدیث با این دوره ها و نیز ایشون که قبل از این برای بنده و خیلی از دوستان ناشناخته بود آشنا شدم (تبلیغ دارالحدیث برای این دوره) و طبق مدعای ایشون خود رو در اتاق فکر نهاد رهبری و نیز یکی از کسانی که در مورد فتنه ۸۸ بسیار سخنرانی کردن و بنده این جملاتی که می گم از ایشون خودم شنیدم ولی هر چه گشتم در مورد این ادعاها هیچ سندی ندیدم . و خوشحال میشوم اگر دوستی در مورد این دو عنوان مطلبی پیدا کرد برای بنده ارسال کنه تا بنده در همین وبلاگ لینک های اون رو بگذارم . صحبت ایشون در مورد جریان فتنه ۸۸ به گونه ای بود که گویی تمام فتنه رو ایشون خوابانیده و به تعطیلی کشانده است. در مورد مسئولیت ایشون در نهاد رهبری نیز باید بررسی کرد که بنده مسئولیتی از ایشون سراغ ندارم .
در مورد شروع این جلسات در دارالحدیث خودم از مسئول برگزاری این جلسه شنیدم که می گفتند ( آقای حسین پور) که ما ترس از برگزاری این جلسات داریم و هنوز نمی دانیم این طرح جواب میده و یا نه . من از ایشون پرسیدم که چرا برگزار کردید که گفتند برخی تایید می کنند که این برخی کی هستند نمی دانم .
چند وقت پیش بنده به دارالحدیث رفتم و گفتن نظر سنجی ها عالی بوده و این برای بنده و برخی از دوستانی که دوره های تند خوانی را گذرانده اند بسیار مضحکانه بود . چون پاسخ ها جالب بود . گروهی که تایید کرده بودند می گفتند سرعت مطالعه ایشون بیشتر شده است و گروهی دیگر نیز نوشته بودند این دوره ها دوره های خیلی خوبی بود ولی ما چون تمرین نمی کردیم ثمره نمی داده است و اینکه این دوستان از کجا فهمیده اند ثمره می داده است برای بنده جای سئوال است . …. در مورد گروه اولی که می گوین تاثیر گذار بوده است خوب است به دوره های تند خوانی سری بزنند و ببینند همین تمارین در دوره های تندخوانی بوده است یا نه .
داستان ایشون بیشتر شباهت به جی ۵ دارد که مدتی آمد و مد شد و در کشور نیز ثبت اختراع گرفت در حالیکه قبل از او لایت نر اتریشی آن را اختراع کرده بود ولی نمی دونم با چه حساب کتابی ایشون طرح رو به خودش نام نهاد و جیب بسیاری از دانشجویان رو خالی کرد. این جریان برای بنده محرز هست که بسیاری از تمارین مطرح شده در مورد تندخوانی و فعال شدن چشم سوم برای خود ایشون نیست و دوستانی که تخصص بیشتری در این مورد دارند می توانند بقیه تمارینی که ایشون در کلاس و جزوه هایشان مطرح کرده اند رو رصد کرده و مطمئن هستم می توانند ریشه های آن را در جاهای دیگر ببینند . از جمله تمارین یوگا و TM
کافی است مقدار درآمدی که ایشون از کلاس ها به دست می آورند رو بررسی کنند که یکی از دوستان با حساب سرانگشتی بحث میلیاردی رو مطرح کرد و خوب است اگر ایشون می فرمایند در امور خیریه صرف می شود بگویند در کجا.
در جلسه آشنایی و معرفی این دوره که در دارلحدیث برگزار شد که شبیه یک نمایش کودکانه بود ( همانطور که در فیلم هایی که ایشون در سایت مهارتکده گذاشته اند و قابل دیدن است خانمی آمد که میخواست در مورد این طظرح و این که خود یکی از شرکت کنندگان در این دوره هست را نشان دهد که واقعا اون جلسه بیشتر حالت کمدی داشت .
بنده که تا جلسه ششم به طور کامل در جلسات ایشون شرکت کردم چیزی برای اثبات افکار و نیز اندیشه و طرح ایشون پیدا نکردم و بعد از آن نیز به علت تداخل با برنامه ای نتوانستم در این دوره شرکت کنم ولی هر هفته پیگیر آن هستم و دوستانی که به طور کامل در این دوره شرکت می کنند همان آثاری رو می یابند که در تندخوانی به راحتی می توان بدان رسید . پس طرح نویی در کار نیست
بنده پیشنهاد دادم به متصدیان امر این جریان که بهتر نبود این دوره روی تعداد کمی انجام می شد و بعد از آن به این تعداد تبلیغ و بروشور و عضوپذیرفته می شد که تنها چیزی که به آن رسیدم این بود که انگار پول این جریان برای برگزار کنندگان مهمتر بود تا اثبات درستی این نظریه . و ترس بنده از روزی است که این دوره ها زمین بخورد و این موسسات چطوری می خواهند پاسخگو باشند.
در مورد حفظ قرآن که ایشون قائل به دوره متایی و حفظ تصویری آن هستند که یکی از دوستانی که همراه بنده در این دوره شرکت می کرده و می کند و خود حافظ قران است بیان می داشت که ما خودمون همین طرح رو برای حفظ داریم و استفاده می کردیم و وقتی در سرکلاس این رو مطرح کرد جوابی نشنید.

به هر حال این طرح، طرح جدیدی است و من قایل است با این سبک برگزاری احتمال زمین خوردنش و نیز ثمره دادنش کم است و اجازه بدهید گروهی این دوره رو به اتمام برسونند و بعد ثمرات رو دید چرا که با چهار تا فیلم که ایشون در سایتشون گذاشته به هیچ وجه نمی توان این دوره را تایید کرد .

حرف های دیگری نیز در این مورد دارم که انشاء الله خدمت دوستان عرض خواهم کرد .

با سلام خدمت همه دوستان عزیزم

این پست رو به اصرار دوستان و اساتید خودم در وبلاگ و نیز سایت گذاشتم.

این نوشته برای خیلی ا زدوستان ارزشمند هست، بحث تعریف نیست که چون بنده این ها رو نوشتم ؛ نخیر . بلکه ارزشمندی اون به خاطر شناختن چهره ای است که امروزه خود را داعیه دار یک طرح نو می دانند و وقتی با شبهاتی روبرو می شوند و سخنی در مقام پاسخگویی ندارند اقدام به فرستادن این دست پیامک ها جهت ارعاب و ترساندن دیگران دارند و هنگامی که به ایشون اشکال گرفته می شود که این کار شما تهدید نیست بیان می دارند که شما با اصطلاحات حقوقی آشنایی ندارید که احساس می کنم ایشون کلام محاوره ای را نمی دانند و به عرف نیز آگاهی ندارند .

دوستان و اساتیدم فرمودند این پیام ها رو در سایت بذارید و متن آن را در گوشی نیز نگه دارید تا برای کسانی که بعدها سخنی دارند و برخی از صحبت ها رو قبول ندارند به عنوان سند بماند.

دیروز ظهر بود که در کلاس درس و در هنگام گوش دادن به درس های استادم بودم، که این پیامک از سوی استاد دوره های به اصطلاح متاریدینگ به دست بنده رسید با همین غلط های املایی که نشان از نداشتن تعادل روحی و داشتن اضطراب در نویسنده آن بود.

(متن پیام ها در گوشی بنده هست و دستی هم در این پیامها برای گذاشتن در این صفحه انجام نداده ام و به همراه غلط های دیکته آن قرار داده ام)

پیام اول)

جناب آقای افشاری
با سلام و احترام
به دل درر
یل آن که در دانشگاه و حوزه. درس خود. را مبنی بر مواردی که نشر اکاذیب و تهمت و افترا. را درست نیاموخته اید انشاالله در هفته آینده پیرو شکایت از تعدادی از دوستان روحانی دیگر شما از حضرتعالی نیز شکایتی به دادگاه ویژه. رو حانیت ارایه خواهد شد تا عبرتی برای سایرین شود تا با ابروی دیگران مانند شما بازی نکنند والسلام
دکتر حسن فراهانی

سخن من)

با اومدن این پیام شک کردم که این شماره ایشون هست یا نه . به همین خاطر اقدام به تماس گرفتم ولی ایشون جواب ندادند و بنده نوشتم که در خدمت هستم و ایشون نیز این جواب را برای بنده ارسال کردند.

پیام دوم)

خدمت از ماست .

سخن من)

با فرستادن این پیام، من از دوستان پرسیدم که این شماره متعلق به آقای فراهانی هست یا نه که جواب دادن بله ، شماره ۰۹۱۲۴۷۵۰۶۳۰ متعلق به ایشون هست .

برای من سئوال بود که اولا چه شده که با یک نوشته این قدر ایشون و دستگاهی که ایشون رو همراهی می کنه برای شکایت از بنده متوسل به دادگاه ویژه روحانیت شده است و از سویی دیگر این همه همت برای فرستادن پیامک از سوی ایشون شده است .

از همه مضحکانه تر اینکه چه اصراری دارند که حتما عنوان دکتر بودن خود رو در پیام خویش بیاورند یعنی این ویژگی مهمی برای ایشون بوده است که فرق خودشون با من طلبه رو بیان دارند یا چیز دیگری در میان هست.

چند گزاره و کلیدواژه برای بنده جالب بود. دادگاه ویژه روحانیت، نشر اکاذیب و …

دوباره مجبور شدم نوشته خودم رو بخوانم تا بفهمم کجای اون اکاذیب بوده است و در کجا نشر پیدا کرده است که این همه ایشون رو به هم ریخته که باعث فرستادن پیام شده است . دیدم که خدا رو شکر به غیر واقعیت چیزی ننوشته ام که ترسی از دفاع کردن از آن داشته باشم .

به همین دلیل برای ایشون نوشتم که این پیام شما به غیر از تهدید و ارعاب پیام دیگری می تواند داشته باشد یا نه؟

و جالب بود پیامی که ایشون فرستاده و مرا خوشحال کردند این بود که تمام زوایای وجودیشون رو برای بنده و دوستان دیگر آشکار کردند و به گونه ای و به گفته روانشناسان این استادی که خود رو مسلط بر امور جنگ های روانی می دانستند، اقدام به خودافشایی کردند . به علاوه تکرار واژه با مسمای «دکتر حسن فراهانی »

پیام سوم)

عزیز من گویا با مواد قانونی و حقوقی آشنایی نادر پیشنهاد می کنم بروی کلمه تهدید را تحقیق کنی یعنی چه؟بعد بگو تهدید این نشان می دهد مطالعات شما کاستی هایی دارد وگرنه عبارات بنده یک تذکر اخلاقی بود اعلام شکایت و اعلام شکایت در حقوق و قانون تهدید نیست!!!!!! عزیز من در موادی وارد شدید که نباید می شدی و به شما و دوستان شما ثابت خواهد شد اشتباه فاحشی کردید و مرتکب جرم افترا تهمت و نشر اکاذیب شدید!!!!در کمال تاسف لباس روحانیت راهم کهبای مظهر اخلاق باشد را به تن کرده اید
می توانی برای این که مطمئن بشوید از آقای حسین پور دانشگاه قرآن و حدیث بپرسید
دکتر حسن فراهانی

سخن من )

باز عنوان دکتر حسن فراهانی

نمی دونستم تا کی قراره این واژه دکتر حسن فراهانی آخر هر پیامک باشه. گفتم شاید آخر هر پیامک خود گوشی ایشون می زنه دکتر… ولی دیدم این حدس بیهوده است و نشان از چیز دیگری دارد که بماند.

اما چند مطلب جالب باز در این پیامک ها بود. نخست این که بنده بی سواد هستم که بله این واژه غریبی نیست به خصوص که امروزه در مورد هر کس که نقدی برای گفتن داشته باشد منتسب به این عنوان می شود .

در این مورد که آیا پیامک اول نشون از تهدید و ارعاب داشت یا نه رو به عهده خوانندگان می گذارم و تصمیم رو به عهده دوستان . آیا در این مورد دادگاه باید این برداشت رو داشته باشد که این پیامک تهدید هست یا منی که مخاطب این پیامک هستم یا عرفی که داریم با آن زندگی می کنیم.

مطلب سوم اینکه بله مطالعات بنده کاستی هایی رو دارد ولی نقد افکار ایشون و طرز رفتار و برخورد ایشون نیازی به سواد زیادی ندارد و با اندک تاملی در رفتار، نوع فعالیت ایشون و کلاس ها و نهایتا مختصری دیدن سایت ایشون و فیلمهای مضحکاته ای که در سایت قرار داده شده است ، می توان نقدهای بسیاری رو بر این دوره ها وارد کرد . جدای از این نقدهای که گروه بهداشت معنوی به این دوره ها وارد کرده اند. (می توانید مطلب جناب آقای مظاهری سیف رو در این مورد اینجا بخوانید و خود قضاوت کنید)

مطلب دیگری که در این میان هست این می باشد که جدیدا شاکیان از طرف دادگاه موظف به ارسال دعوت نامه اون هم پیامکی اون هم به گوشی دیگران شده اند و آن هم با خط خودشون . این دیگه جای تشکر از دکتر حسن فراهانی مبدع و مبتکر دوره های متاریدینگ ( چقدر خسته شدم از نوشتن این عنوان)داردکه به عنوان شاکی بنده، خودشون پیام هایی رو برای دوستان ارسال می کنند . من متشکرم از ایشون !!!!!!!!!!!!!!!!!!

مطلب دیگری که باید بگم این هست که یاد دوستان باشد که از این به بعد اگر خواستن وارد موضوعی برای نقد بشوند از اون دوستی که می خواهند مورد نقد قرار بدهند اجازه بگیرند و علت فراخوانده شدن بنده به دادگاه به علت این هست که بدون اجازه به نقد دکتر حسن فراهانی پرداختم و باید از این استاد بزرگوار اجازه می گرفتم .

مطلب دیگری که در این موضوع بود و مرا یاد سخن یکی از دوستانم انداخت این بود که نمی دانم چرا اینقدر ایشون از آقای حسین پور مایه می گذارد و خود مگر چیزی برای گفتن ندارند که این هم از دانشگاه قرآن و حدیث که دانشگاهی هست که خودم دانش آموخته آن هستم و در آن نیز این ترم و ترم قبل تدریسی رو دارم و همه ترس من این هست که این دانشگاه به خاطر اجرای این طرح با آبرویش بازی شده باشد.

و چرا این همه از دوست عزیزم آقای حسین پور که نقل قول ایشون رو در پست قبلی در نقد این دوره ها گذاشتم.

و هزاران چیز دیگر که دوست دارم در مورد اون بنویسم .

پیام چهارم)

همان که گفتم با عبارات حقوقی اصلا آشنایی نداری!!!
امید آورم در پایان دادرسی هم خوشحال باشید. گرچه این طور نخواهد بود!!!!!
در باره پیام مستقیم هم بگویم ااستنباط شما طنز است و چون من آدم شفافی هستم اطلاع رسانی کردم

یکی از رشته هایی که بنده مطالعه کرده ام روانشناسی است
در روانشناسی هم تهدید نیست عزیزم و در دادگاه ویژه رو حمایت صحبت از مواد قانونی است و ارتکاب جرم؛بنده حتی اگر در برابر قاضی هم بگویم شکایت خواهم کرد تهدید نیست عزیزم در تعجب هستم این مسایل بدیهیات علم حقوق است ولی شما نسبت به آن بی اطلاع هستید!!!!

یکی از ویژگی‌های بنده صبوری است پیشنهاد می کنم بروی با آقای حسین پور یا یک عالم حقوق مشورت کنی گویا امر بر شما مشتبه شده است والسلام والسلام دکتر حسن فراهانی

سخن من)

این پیامک هم ویژگی های خودش رو داشت برای بنده .

خوب من که قائل به بی سوادی خود هستم ولی انگار ایشون با عنوانی به نام عرف که در فقه امروزی ما در زمینه افتاء بسیار کارگشاست آشنایی ندارند . بنده وقتی به ایشون نوشتم این پیامتون نشون از تهدید داره ؟ ایشون فضای خود را در دادگاه می داند و نمی داند ما داریم در محاوره خود صحبت می کنیم و…

نکته جالبی که دارند این است که بیان می دارند مطالعات روانشناسی دارند که اگر کسی مختصر مطالعات روانشناسی داشته باشد می داند اجرای این دوره ها چه آثار سویی بر روح و روان دیگران دارد.

اما باز اسم آقای حسین پور

می دونید دوستم در مورد برگزاری این دوره برای طلاب و در قم و … چی می گفت؟ حتما به این نکته توجه کنید به خصوص دوستانی که در کلاس های ایشون شرکت می کنند.

ایشون در روز نخست معرفی این دوره یک چیز رو اثبات کرد و اون این مطلب هست که اصلا بلد نیستند برای جمع صحبت کنند و کلیپ هایی که از ایشون در سایت آپارات هست قشنگ این موضوع رو نشون میده .

دوست عزیزم می گفت: علت اینکه ایشون این طرح رو در قم اجرا کرده است این است که خودشون توانایی تبلیغ این دوره رو ندارند به همین از طلبه ها می خواهند استفاده کنند برای تبیین دورشون تا بتونند از بیان دوستان طلبه در سفت شدن پای خودشون در مورد طرحشون بهره ببرند و این همون اتفاقی بود که افتاد.

سخن من )

اولا در سایتی که متعلق به خودتون هست که هنوز من و دوستانم چیزی ندیده ایم که اثبات کند بحث مالی در میان نباشد که این به بنده ربطی ندارد و خودتون می دونید و اون موسسه های واسطه که شما رو دعوت کردند.

نکته بعدی این هست که من لباس به تن کردم که هر گاه دینم با هر خطری روبرو شد با آن خطر بجنگم حتی اگر دادگاهی بشوم .

نکته پایانی آن که چرا یکدفعه هم که شده یکی از شبهه های دوستان بهداشت معنوی رو جواب ندادید.

سخن آخرم )

بگذارید در وقت دگر…

منبع:وبلاگ مهاجر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *