علامه پروری! ادعای مضحک دیگری از حسن فراهانی

در سال هاي اخير فردي به نام حسن فراهاني، طرحي را باعنوان متاريدينگ (فراخواندن) مطرح کرد. وي مدعي است که شيوه وي به صورت مبنايي با تندخواني تفاوت دارد و فرد ميتواند با تمرينات اين شيوه، يک کتاب ۳۰۰ صفحه اي را در ۲۰ الي ۴۰ دقيقه، با فهم کامل محتوا مطالعه کند. حتي اگر کتاب از کتاب هاي فلسفي، فني و مهندسي و … باشد.??
همچنين با اين شيوه افراد مي توانند کل قرآن را در يکماه به طور کامل و بدون نياز به مرورهاي بعدي جهت تثبيت، حفظ نمايند.
متاسفانه ادعاهاي واهي اين فرد، در همين حد باقي نماند و پس از مدتي مدعي ابداع طرحي با عنوان “علامه پروري” گرديد. دوره علامه پروري به شرح زير است??
دوره علامه پروري که تلفيقي از نظام آموزشي حوزه، دانشگاه و آموزش و پرورش است توسط دکتر حسن فراهاني با رويکردي جديد و براي توليد علم و تحول اساسي در علوم انساني و ساختار نظام آموزشي ارايه شده است. در اين دوره با احترام به همه قوانين موجود کشور، آموزش هاي ويژه مختلف به صورت خصوصي داده مي شود و مدارک تحصيلي را آموزش و پرورش، وزارت علوم و حوزه علميه اعطا مي کنند.
در اين دوره که زمانش پانزده سال است مخاطبين علاوه بر اجتهاد کامل حوزوي، مدرک دکترا در پنج تا شش رشته را اخذ خواهند کرد??؛ همچنين دانش بيش از ۱۴ رشته مختلف را نيز تا سطح دکتري کسب خواهند نمود??.
مخاطبين در طول دوره به چهار زبان انگليسي، عربي، فرانسوي و اسپانيايي کاملا مسلط مي شوند و حافظ کل قرآن و نهج البلاغه و صحيفه سجاديه و جامع الاحاديث خواهند شد.????
نکته مهم در اين دور محتوا و دروس ويژه اي است که بسيار فراتر از نظام آموزشي فعلي است که مخاطبين را براي مديريت آينده کشور در بخش هاي مختلف و توليد علم در عرصه جهاني آماده مي کند و با ايجاد مطالبه عمومي تغييرات گسترده ايي در ساختار نظام آموزشي پديد خواهد آورد. مخاطبين با هر سطح تحصيلاتي که باشند در سال اول ، موفق به اخذ مدرک ليسانس (کارشناسي) از وزارت علوم خواهند شد و در سال دوم وارد دوره کارشناسي ارشد مي شوند.????
همچنين در سال اول و دوم زبان هاي انگليسي و عربي آموزش داده مي شود و از سال دوم و عمدتا از سال سوم محتواي آموزشي ويژه دوره شروع مي شود.علاوه بر اين، مخاطبين در اين دوره به متاي مقدماتي و متوسط کاملا مسلط خواهند شد و براي اين منظور طي دوسال روزانه ساعاتي را تحت آموزش متاريدينگ (فراخواندن) قرار مي گيرند.
وي همچنين در کليپ زير صراحتا مدعاي خود نسبت به طرح مذکور را بيان مي کند????

حسن فراهاني، تاکنون روش هاي ابداعي خود را دز هيچ مرکز علمي به اثبات نرسانده است. تنها نمونه اي که وي در فضايي کاملا غير علمي و بدون هيچ ناظري ارائه داده است. کليپي است که چند سال پيش از دختر خود با نام “آريانا فراهاني” ضبط کرده و آن را نمونه اي از طرح نابغه پروري خود معرفي کرده است.
تقريبا کارهايي که اين کودک در اين کليپ انجام ميده کارهايي است که هر بچه ديگه اي هم ميتونه با بسته هاي آموزشي “بالابالا” انجام بده??????

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *