یادداشت یکی از کاربران

پیام یکی از کاربران به گروه آسیب شناسی متاریدینگ:
با سلام بنده سالهاست در زمینه تند خوانی و تقویت حافظه تحقیق می کنم. اصولا در زمینه تند خوانی در ایران پایان نامه های در خوری نوشته شده است. (از جمله پایان نامه خانم جمیله شمعونی که استاد راهنمایشان دکتر سیف اند.) بیشتر تحقیقات در تند خوانی دال بر افزایش سرعت خواندن در متون ساده دارند ولی بیشتر تحقیقات در افزایش درک مطلب تفاوت معناداری نشان نمی دهند. تحقیقات نشان میدهد که مغز نمی تواند بیش از فراخنای ادراکش ۵ تا ۹ ماده در هر مکث چشمی دریافت و پردازش کند. با این وصف و در مرتبه بالاتر عکسبرداری صفحه ای دروغی غیر علمی است. که مدعی آن بهتر است خودش با خواندن کتاب به همان طریق اثباتش کند. ادعای حسن فراهانی در تلویزیون مبنی بر اینکه در تند خوانی با هوش و حافظه کاری ندارند!!!! نشانگر عمق بی سوادی ایشان در زمینه روانشناسی خواندن است.
به نظر اینجانب قوه محترم قضاییه به عنوان مدعی العموم آقای فراهانی را فرا بخوانند و کتابی در مقابلشان قرار دهند تا (با همان تصویر برداری لحظه ای شان بخواند!!) و اگر نتوانستند به اتهام تشویش اذهان عمومی تحت تعقیب قرار بگیرند. ادعاهای آقای فراهانی غیر علمی، غیر قابل استناد و در بسیاری از موارد مخالف اصول روانشناسی خواندن هستند. وحتی اگر فردی پیدا شود که ادعا کند با شرکت در کلاس فراهانی قدرت عکسبرداری پیدا کرده نیز نمی تواند سندی بر ادعای وی باشد چرا که استثنا نفی قاعده نمی کند و در تحقیقات کل نمونه تحقیقاتی مورد آزمایش قرار میگیرد نه یک نفر.
با سپاس .

پ.ن: عنوان پایان نامه ای که در پیام قبلی معرفی شده بود:
رابطه اثرات روشها و فنون تندخوانی بر یادگیری دانش‌آموزان در مقطع راهنمایی
نوشته خانم جمیله شمعونی اهوازی
این پژوهش به منظور بررسی رابطه روشها و فنون تندخوانی بر یادگیری دانش‌آموزان انجام گرفته است تا اثر آموزش فنون تندخوانی بر سرعت خواندن، درک مطلب و یادآوری را نشان دهد.
نتایج پژوهش فرضیه اول را تایید کرد بدین معنا که میان آموزش تندخوانی و سرعت خواندن رابطه معناداری وجود دارد ولی فرضیه دوم و سوم را که حاکی از تاثیر آموزش این فنون بر حفظ مطالب ، درک و فهم و بهبود یادآوری می‌باشد تایید نشد.
چکیده و فهرست پایان نامه رو میتونید در فایل زیر ببینید

Tond.Khani

5 دیدگاه در “یادداشت یکی از کاربران

 1. سلام دوست عزیز…امیدوارم به خاطر چیزهایی که گفتید جرات این را داشته باشید که در مقابل خداوند به خاطر این اکاذیب جواب بدید…دوست عزیز نمیدونم چرا همه ی کسانی که به عنوان آسیب دیده میان خودشونو معرفی نمیکنن و هیچ اسمی از خودشون نمیگن…شمایی که میگید یک سال از عمرتون تلف شده خودتونو نشون بدید که بقیه هم عمرشونو تلف نکنن چطور برای اثبات متا و حفظ متایی نمونه میخوان آقایون بهداشت معنوی لطفا این آسیب دیده هارو جلوی دوربین به ماهم نشون بدید…آقای فراهانی تا اونجاییکه من میدونم از حفاظش و نمونه های تاپ متاریدینگ فیلم گرفتن و گذاشتن رو سایت حالا این آقایون میگن همونا اومدن پیش ما شکایت خب باشه قبول فیلمشونو نشون بدید چرا همش در حد ادعا های پوچ فقط چند جمله رو بدون سند و مدرک تکرار میکنید

  1. سلام
   شما قبل اینکه ببینید مدارک ماچیه که به ما تهمت کذاب زدید!!!
   اینکه آسیب دیده ها خودشونو معرفی نمیکنن، دلیلشو باید از خودشون بپرسید
   ولی موسسه داره تلاش خودشو میکنه تا اسناد و مدارک رو منتشر کنه

 2. سلام
  شما نوشتید:
  با سلام بنده « سالهاست » در زمینه تند خوانی و تقویت حافظه تحقیق می کنم. اصولا در زمینه تند خوانی در « ایران » پایان نامه های « در خوری » نوشته شده است.
  حرفهای شما بسیار خنده دار هستش! ( سالهاست – ایران – در خوری )
  معلوم شد، شما چقدر زحمت کشیدید!
  شما چند سال تحقیق کردید؟
  با چه تعداد از متخصصان مغز و حافظه از نزدیک صحبت کرده اید؟
  چند صد میلیون تومان هزینه کردید؟
  چند تا زبان بین المللی بلد هستید؟
  در چند حوزه تخصص دارید؟
  چقدر مغز رو میشناسید؟
  متأسفانه، اکثر ما ایرانی ها خودمون رو مرکز کهکشانهای جهان میدونیم!
  نکته بعدی:
  به نظر بنده، سایت آسیب شناسی متاریدینگ، نباید تنها از بعد عرفان های کاذب، متاریدینگ رو مورد بررسی و نقد قرار بده، بلکه باید از لحاظ مباحث تخصصی مغز و حافظه هم متاریدینگ رو مورد بررسی قرار بده، منظور بنده مشاوره از کارشناسان و متخصصان خبره این حوزه می باشد.
  نکته سوم:
  مناظره، در صورتی که افراد کارشناس و متخصص حافظه و مغز در آن حضور نداشته باشند، یک مناظره ناقص می باشد.
  ان شاء الله، خداوند همه ی ما را به راه راست هدایت کند. آمین.

  1. با سلام خدمت امیر آقا (که ایمیل الکی که نوشتن خیلی شبیه نسیم خانمه که قبل ایشون کامنت گذاشته!!!)
   اولا: بنده ننوشتم، یکی از کاربران این مطلب رو نوشته و برامون فرستاده
   ثانیا: یک نمونه از پایان نامه ها رو معرفی کرده بودن، درضمن اینکه شما یک سرچی در بانک های مقالات و پایان نامه ها با این موضوع بزنید متوجه میشید که تحقیق شده یا نه (این حرفهای شما نشان از این داره که حتی توی گوگل هم سرچ نکردید!)
   ثالثا: ما هم در صدد هستیم که از کارشناسان و متخصصین حافظه و مغز در نقد این ادعا استفاده کنیم و به زودی نقد های ایشان رو منتشر خواهیم کرد (البته در جلسه مناظره و در جزوه نقد متاریدینگ مباحثی در این موضوع با رفرنسهای علمی اومده که میتونید مراجعه کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *