اطلاعيه شماره دو گروه آسيب شناسي متاريدينگ

بسمه تعالي
با گذشت بيش از دوهفته از مناظره نماينده منتقدان متاريدينگ با مدعي بنيانگذاري اين روش و بر خلاف وعده آقاي فراهاني هنوز فيلم کامل اين جلسه منتشر نشده؛ بلکه با يک خلف وعده آشکار، بريده هايي از مناظره انتشار يافته که در آنها تنها آقاي فراهاني سخن مي گويد و مباحث حجت الاسلام و المسلمين مظاهري سيف حذف شده است.
بدين وسيله اعلام مي کنيم که گروه آسيب شناسي متاريدينگ فيلم کامل جلسه مناظره را در اختيار دارد و در صورت ادامه بداخلاقي ها و سانسورگری های صورت گرفته، فيلم را منتشر خواهيم کرد.
در مناظره نقدهای علمي و مستند بر متاريدينگ مطرح شد، که حسن فراهاني پاسخي به آنها نداد و همانطور که در فيلم هاي سانسور شده مي بينيم؛ به جای پاسخ به نقدها، به موضوعات حاشيه ای نظير اينکه تا کنون استاد مظاهري را نديده! پرداخت. اين در حالي است که براي يک نقد علمی ملاقات قبلی نقشی ندارد. گذشته از اين زماني که آقاي فراهانی پروژه ای به نام رصد را انجام مي دادند در جلسه ای به اساتيد نهاد رهبری در دانشگاه‏ها گزارش کار ارائه داده و درخواست همکاری کردند؛ که در آن جلسه استاد مظاهری و جمعي از پژوهشگران موسسه بهداشت معنوي حضور داشتند.
پرداختن به موضوعات حاشيه ای نشان مي دهد که فراهانی توان پاسخ گويی به نقدهای علمی ارائه شده از سوی منتقدان را ندارد و می کوشد بحث را منحرف کند.
يکي ديگر از حاشيه روی ها اين است که منتقدان گفته اند برخي از تمرينات متاريدينگ برگرفته از روش های جن گيري است و ارتباط اثبات شده ای با تندخوانی و تقويت حافظه ندارد. اين تمرينات متاريدينگ که در برخي از روش های هندی و علوم غربيه پيشينه کاملاً مشخصی دارد و منابع و مستندات آن در جلسه مناظره ارائه شد، بهانه ای براي فرار از پاسخ گويي به نقدها شده است. تا جايي که فراهاني مي گويد به ما تهمت جن گيري زده اند!!!
حاشيه روی غيراخلاقی و تأسف بار ديگر اين است که تعداد زيادی از جوانان مؤمن حوزوی و غير حوزوی که زمانی ادعاهای واهی فراهانی را باور کرده بودند، تا جايي که در جلساتی به نفع او سخن گفتند و اکنون متوجه نادرستي متاريدينگ شده اند، امروز مورد تهمت های ناجوانمردانه قرار گرفته ‏اند. تهمت هايی نظير «داشتن مشکل اخلاقی» و «اخراج شده از دوره ها».
در اينجا اعلام مي کنيم که ده ها نفر از کساني که در اين دوره ها شرکت کرده اند، امروز به جنبش روشنگری آسيب شناسی متاريدينگ پيوسته اند و همه حاضر اند که گزارشات خود را پس از چند سال انجام متاريدينگ بيان نمايند. تعداد آنها به قدری زياد است که با تهمت‏ های ناجوانمردانه قابل انکار نيست. بنابراين جهت جلوگيري از انکار شهود، پس از ارائه ليست اخراجی های متاريدينگ، افرادي خارج از آن ليست را به عنوان شاهدان دروغ بودن متاريدينگ معرفی خواهيم کرد.
اميدواريم آقای فراهانی از اين شيوه های فرسوده و رسوا کننده براي نپذيرفتن اشتباهات و فرار از نقدها دست بردارند و با اعتراف به خطاهاي گذشته از مردم عذرخواهي کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *